kursy i szkolenia

opiekunka osób starszych
Opiekunka osób starszychOpiekunka, jako zawód ... szkolenia i kursykursy i szkolenia
 
offline kobieta21_wieku
administrator
T:41 P:83
Dodany: 2010-10-13, 15:52:09

jest kilka miejsc gdzie można zrobić kurs ww, i w można uzyskać certyfikat ukończenia takiego kursu. Nie każdy kurs kończy się egzaminem dającym prawo wykonywania zawodu oraz uprawnienia do zatrudnienia np w krajach Unii Europejskiej. Nie pamiętam gdzie to czytałam, ale jeśli ktoś potrafi udokumentować swoją pracę w określonym zawodzie(co wydaje mi się troszkę dziwne) prze okres 3 lat to ma prawo wykonywania zawodu jako wykwalifikowany pracownik.
Dwie trzecie personelu w szpitalach w Niemczech( może nie każdym) to poduczony personel nie posiadający dostatecznych kwalifikacji by być w pełni odpowiedzialnym za powierzone zadania. Jego prace wymagają nadzoru pielęgniarek. Obecne potrzeby zmuszają placówki zdrowia do zatrudniania w / w osób. W żaden sposób osoba np poprze rok czasu nauki nie nabędzie umiejętności takich jak pielęgniarka przez trzy lata nauki, bądź w Polsce ileś tam lat studiów. Niemniej pielęgniarki nie są w stanie fizycznie zapewnić potrzebnej opieki osobom chorym, gdyż ich ilość jest w stanie deficytowym.
Dlatego uważam, że obecne procesy, jakie mają miejsce są nieuniknione i niestety zaskoczyły społeczeństwo jak przysłowiowa zima drogowców.Rządy i prawo są bezradne a chorych a przede wszystkich starych przybywa.
Nie każda osoba jest zdolna do wykonywania tego zawodu. Problem narasta. Jest to praca obciążająca fizycznie psychicznie i wymagająca minimum jakiejś wiedzy. Jeśli nie będzie wystarczająco motywującego systemu płacy poziom wiedzy pozostanie na tym samym poziomie. Pielęgniarstwo jest taka dziedziną, która nie zatrzymuje się jakimś etapie-ono rozwija się równolegle z medycyną. Wymaga wiedzy, badań obserwacji i ciągłego doszkalania.
Pozostaje sprawa powołania do zawodu-cóż po wiedzy, kiedy niecierpliwa pielęgniarka okaże swoje negatywne emocje pacjentowi.. itd?

 
gość
Dodany: 2012-02-05, 17:57:13

Witam, poszukuję kursu dla opiekunów osób w podeszłym wieku, który trwa min 200 g. Takie kursy organizuje Czerwony Krzyż (niestety nie polski) są honorowane przez pracodawców w Austrii i Niemczech.

 
offline medanest
T:0 P:0
Dodany: 2012-09-01, 10:13:48

Internetowy Kurs Opiekun Osób Starszych


Kurs OPIEKUN OSÓB STARSZYCH adresowany jest dla osób, które chcą oddać się pracy dla innych. Odpowiedzialna praca w oddziałach opieki długoterminowe, hospicjach czy domach rodzinnych osób starszych wymaga stosownego przygotowania nie tylko praktycznego, które człowiek i tak zdobywa poprzez doświadczenie ale także teoretycznego. Należy posiadać wiadomości na temat człowieka, jego psychiki, cierpienia, bólu i metodach jego zwalczania, niekoniecznie tylko farmakologicznego.

Koniec promocji: Kurs Pierwszej Pomocy gratis. Opcja z pierwszą pomocą po promocyjnej cenie 50zł

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu m.in:
- Starość
- Problem odleżyn
- Dietetyka wieku starszego
- Komunikacja z pacjentem
- Ból i jego leczenie
- Etyka w pracy opiekuna
- Choroby wieku starczego
Metoda nauki: samokształcenie kierowane
Jak?
1. Zapisz się na kurs poprzez formularz zgłoszeniowy
2. Wpłata na konto - 300 zł nr konta wraz z instrukcjami zostanie wysłany na podany w formularzu email.
3. Otrzymujecie Państwo login i hasło do platformy e-learnigowej

4. Egzamin online
5. Wysyłka zaświadczenia


Zaświadczenia w języku obcym + 10zł [20zł z pierwszą pomocą] (angielski, niemiecki, francuski, włoski)
Wysyłka za granicę (+10zł)

Jeśli macie Państwo jakieś pytania zapraszamy do kontaktu

http://www.opiekun-osob-starszych.pl
http://www.med-anest.pl
biuro@med-anest.pl
608 328 333

 
gość
Dodany: 2012-09-02, 11:35:27

http://www.opiekunki.aterima.pl/niemiecki-dla-opiekunek/82/lekcja-nr-1-ich-heisse-czyli-jak-sie-przedstawic-nowej-rodzinie

Na stronie aterimy w kursie niemieckiego jest teraz fajna opcja, ze jak sie kliknie w nutkę przy zdaniu po niemiecku, to mozna odsłuchac jak sie to wymawia.

 
Amelia
Dodany: 2012-10-03, 15:18:18

Może ktoś chce się podszkolić w języku niemieckim to znalazłam ciekawy kurs: http://www.opiekunki-forum.pl/t82-kursy-niemieckiego-dla-opiekunek.html
Sama byłam na takim i bardzo fajnie wspominam.

 
Pflegerin
Dodany: 2013-03-21, 23:46:07

Witam!

Chciałam polecić wszystkim kurs niemieckiego, dzięki któremu pewnie komunikuję się z podopiecznym, a co najważniejsze, znalazłam dobrze płatną pracę.INTENSYWNY KURS NIEMIECKIEGO dla opiekunek będzie się odbywał w Tarnowie, o ile dobrze kojarzę to chyba w maju. Intensywny kurs, bo 3 tygodnie od pon do ptk po 6 godzin dziennie. Trzy godziny rano, trzy wieczorem. Polecam. Sama się tam uczyłam i jestem bardzo zadowolona z efektów. Cały czas konwersacje w typowych sytuacjach. Więcej informacji www.idz.podspot.de . Zakwaterowanie zapewnia instytut. W wolnym czasie do zwiedzania Kraków, Zakopane, Bieszczady. Tel. do pani Zuzanny z instytutu: 691 069 339.

 
gość
Dodany: 2013-10-23, 11:06:49

Uczę się j.niemieckiego. Chciałabym zapoznać osobę która też się uczy i potrzebuje towarzystwa w nauce przez skype. Razem się uczyć jest raźniej niż do lustra . Jestem opiekunką starszych osób i uczę się słownictwa które pomagają w wyjazdach jako opiekunka. mój e-mail alicja-ali@o2.pl napisz do mnie . Pozdrawiam

 
offline Hanulka
T:0 P:7
Dodany: 2013-10-26, 16:59:28

Zapraszam na podobne kursy dla pielęgniarek i położnych do Erudio w Łodzi na ul. Pomorskiej 83/85

 
offline Arielka78
T:1 P:9
Dodany: 2013-10-31, 12:26:04

Na pewno doszkalanie się jest potrzebne, człowiek przecież rozwija sie całe życie. Ja też chodzę na kurs niemieckiego w swoim mieście.

 
Dodany: 2013-12-13, 12:49:42

Szukasz pracy?
Lubisz pracę z ludźmi?
Chciałbyś wiedzieć jaki zawód daje gwarancję zatrudnienia?

Jeśli Twoje odpowiedzi brzmią TAK! to właśnie na Ciebie czekamy! Zapisz się na BEZPŁATNE warsztaty: „Opiekun osoby starszej – 3 kroki do zatrudnienia” organizowane przez firmę IGD Consulting w Poznaniu.

Zdobądź nową wiedzę i praktyczne wskazówki, dzięki którym dowiesz się jak zwiększyć skuteczność poszukiwania pracy jako opiekun osoby starszej.

Warsztat odbędzie się 9 stycznia 2014 o godzinie 17.00 na ul. Rybaki 17 w Poznaniu w Zespole Szkół Budownictwa nr 1.

Zadzwoń i sprawdź, czy są jeszcze wolne miejsca lub napisz do nas maila:

tel. 61 661 12 33
mail. k.krawczyk@igd.poznan.pl

Nie może Ciebie zabraknąć!

Warsztat poprowadzony będzie przez doświadczonych praktyków, którzy podzielą się swoją wiedzą z zakresu rekrutacji i selekcji pracowników. Opowiemy również na wszystkie pytania związane z organizacją legalnego zatrudnienia w Niemczech.

Zgłoś się już dziś!

Liczba wyświetleń: 5026
Oglądasz posty 1-10 z 16
 
12
Nazwa forum:
Opiekunka osób starszych
Opis forum:
porady, prawo, zwierzenia, rozmowy
Kategoria forum: Medycyna i zdrowie
Liczba użytkowników: 17
Odwiedzin dziś (łącznie): 45 (182638)
Postów: 935 / Tematów: 123
Ostatnio dołączyli do forum:
 
Najaktywniejszy użytkownik:
Tematów: 2 / Postów: 40
Ostatnio aktywne tematy:
AniaKw
AniaKw
(2014-11-06, 21:22)
gość
gość
(2014-11-04, 23:47)
ArbeitsagenturHeadhunters
ArbeitsagenturHeadhunters
(2014-10-23, 10:26)
Użytkownicy forum
Administracja forum: Brak uprawnień
Użytkownicy forum: Brak uprawnień