Praca na czarno w Niemczech

Na co pozwolic sobie może wyzyskujacy ”pracodawca”, gdy nie masz oparcia w prawie?
Opiekunka osób starszychPraca za granicą Pracownicy II kategorii?Praca na czarno w Niemczech
 
offline kobieta21_wieku
administrator
T:41 P:83
Dodany: 2010-05-13, 22:04:21

http://www.gowork.pl/forum/forum_posty_tematu,1162,0,0,85 na tym forum znalazłam klasyczny przykład nieuświadomionej przemocy psychicznej ze strony rodziny niemieckiej. Zamykanie i odizolowywanie człowieka od środowiska i innych ludzi jest znęcaniem się psychicznym i podlega karze,... jeśli po udzieleniu informacji i postawieniu zarzutu zachowuje się tak nadal dany oprawca. W tym przypadku, gdyby był zachowany stosunek pracy oparty na umowie o pracę mielibyśmy do czynienia z mobbingiem. Ograniczanie pożywienia jest poważnym naruszeniem praw człowieka i również jest określona norma żywieniowa, zapewne europejska, skoro ustala się diety w określonych wysokościach.
Takim sposobem najniższym wynagrodzeniem polskie opiekunki powinna byc kwota około 1000 ,-zł netto plus 1260 euro diety, lub jeśli dieta jest w innej wysokości porządne racje żywieniowe dzienne, jakie obowiązują w restauracjach. Zachowanie proporcji węglowodanów do tłuszczy, białek itd...i oczywiście zachowanie określonych wysokości kalorii. Osobiście uważam, ze nie potrzebna wam moje kobitki kochane żadna kuchnia niemiecka i jakieś ochłapy-na zakup najtańszej często kończącej ważność żywność. Walczcie tylko o najniższa krajowa i normalna legalna dietę a da wam to łącznie około 1500 euro. Jeśli z tego wydacie 400 euro na swoje wyżywienie to będziecie syte, ze hej. A i tak zostanie wam 1100 euro do kieszeni. Wasza sprawa, ze jesteście zaradne i potraficie dobrze gotować i gospodarzyć.
Ile dostaje Polska opiekunka na wyżywienie ”dwojga” od rodziny podopiecznego?


Wstawiam tekst z tamtego forum-odnośnik jest na wstępie.


Witam wszystkie Panie opiekunki.Pragnę Was ostrzec nie jedzcie do opieki miejscowość Rieschweiler kod 66-509, moja kuzynka obecnie tam pracuje.Jest gorzej niż zle.Nie wolno nigdzie wychodzić, jedzenie szkoda gadać, nie wolno się myć, jest toksyczna babka, która pilnuje i wszystkiego zabrania.Jej mąż jest chory, też daje popalić.9.06.2010 kończy pracę moja kuzynka i już szukają następnej naiwnej.Piszę ten post w jej imieniu.Pozdrawiam Ania.Jak któraś z Was chce uzyskać więcej informacji b.chętnie odpowiem w.bozka5100@wp.pl

 
jaska57
Dodany: 2010-07-06, 14:55:50

Pytanien tylko KOMU ma się poskarżyć ta kobieta,która pracuje legalnie?firma ma ją już w nosie Skasowała swoje a pracownica zostaje sama z problemem.Mało tego jak podskoczy to trafi na czarną listę/firmy takie mają/i nie dostanie pracy.Na jej miejsce firma wyśle nową niewolnicę,

 
gość
Dodany: 2010-07-06, 15:42:38

No właśnie komu? Może Sąd Pracy? Może PIP ( Państwowa Inspekcja Pracy)? A może jakieś biuro w Niemczech? A może Polska Ambasada w Niemczech lub Niemiecka Ambasada w Polsce-skoro pracownica i tak ma przegrane?

 
jaska57
Dodany: 2010-07-12, 23:22:43

szkoda że nie możma więcej napisać o pracy na gewelbe .Nie wszystkie opiekunki wiedzą o dodatkowych koszyach jakie muszą ponieść a to kończy się finansową wpadką bo z zarobionych pieniędzy trzeba opłagić ubezpieczenie zdrowotne podatek itp,

 
gość
Dodany: 2010-07-14, 21:45:46

dodaję co znalazłam w necie

Eliss na Forum Prawnym

Domyślnie RE: karta ekuz
Z EKUZ można korzystać wyłącznie do czasu podjęcia pracy lub działalności gospodarczej poza granicami Polski. Od chwili podjęcia pracy w innym państwie członkowskim, bez względu na datę umieszczoną na wydanej EKUZ, niezgodnym z prawem jest posługiwanie się kartą w państwie, w którym podjęta została praca oraz w każdym innym państwie członkowskim.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)
Eliss jest off-line

 
gość
Dodany: 2010-07-16, 21:16:17

myślę,że czasami lepiej na czarno niż na legalu bo różnicy nie ma w zarobkach a firmy w razie kłopotów umywają ręce albo udają,że o niczym nie wiedzą.

 
Hera24
Dodany: 2010-07-17, 20:26:53

Aż czasami wierzyc się nie chce , ze taki wyzysk panuje do dzisiaj. Ja znam takie sytuacje , z czasów kiedy pracowało się na czarno : wyliczanie jedzenia, zakaz wychodzenia z domu , wyliczanie zużytej wody do kąpieli itd.Sama wiele lat byłam traktowana przez Niemców jak ścierwo , ale siedziałam cicho i pracowałam , bo potrzebowałam pieniędzy. Myslałam , ze od kiedy jest możliwość legalnych wyjazdów pośrednicy choć trochę troszczą się o opiekunki , ale widzę , ze wiele firm tak nie robi. Sama słyszę przeróżne historie od pań, które się do mnie zgłaszają .W dzisiejszych czasach praca opiekunki to nie obóz koncentracyjny , trzeba tak pokierować sprawą , żeby Niemcy byli wdzięczni, ze mogą mieć taka pomoc w domu , a nie wyżywać się na kobietach.W mojej agencji nie ma czegos takiego, ogladam domy , do których trafiają opiekunki , każda obowiązkowo ma swój umeblowany pokój z telewizorem i w 99% własną oddzielną łazienkę .Panie traktowane są z należytym szacunkiem i godnością .Dlatego cały czas powtarzam wszystkim kobietom żeby nie dały się wyzyskiwać , nie podpisywały zadnych umów w języku niemieckim, nie podpisywały żadnych upowaznien do zakładania firm(gewerbe) w Niemczech i żeby na Boga nie pracowały za 700, 800 czy 900 Euro.Żadnej kobiecie z Polski nie oplaca się założenie firmy w Niemczech , juz samo ubezpieczenie zdrowotne kosztuje ok. 300 Euro , a gdzie tam poźniej podatki i inne składki? Dla Polki założenie gewerbe w Niemczech to ukrecenie na samą siebie stryczka. Zawsze się jest po bezpiecznej stronie kiedy działalność jest założona w Polsce,na polskich zasadach i przede wszystkim polskich opłatach. Moja agencja zwraca każdej opiekunce co miesiąc 50 Euro na pokrycie części ZUS-u ( stawka preferencyjna wynosi ok. 320 zł ) .

Pozdrawiam
Dorota

 
Jaska57
Dodany: 2010-07-19, 21:04:21

Pani Doroto odpowiem Pani dlaczego Polki zgadzają się pracować na Gewerbe.Ponieważ firmy poszukujące opiekunek podają kwotę zarobku jaką otrzymają opiekunki od rodziny na konto- niestety nie informują,że jest to kwota brutto!Po podpisaniu umowy trzeba płacić za swoją naiwność i to słono.Kto się szybko doczyta złoży wypowiedzenie firmie niemieckiej.Kto nie doczyta w jakim terminie musi to zrobić musi niestety pracować za marne pieniądze.Mnie najbardziej denerwuje fakt,że naganiaczami do pracy na GEWERBE są nasze krajowe ”agencje zatrudnienia”

 
Hera24
Dodany: 2010-07-22, 11:16:31

Jesteśmy w Unii i każdy członek Unii bez wzgledu na to czy ma meldunek w danym państwie czy nie ma prawo założyć sobie konto gdzie mu się podoba - więc to też jakaś lipa , a nie argument ze strony posredników , którzy namawiają na Gewerbe . Moje panie z polską działalnością też dostają wypłatę na konto , jesli oczywiscie chcą , bo rownie dobrze mozna też gotówką i są to polskie konta bankowe .
A może tym posrednikom się wydaje , ze z niemiecką Gewerbe jest
” legalniej ” ....:-))))

Pozdrawiam

Dorota

 
Jaska57
Dodany: 2010-07-23, 10:54:44

nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi.Nie chodzi oto gdzie masz konto!to jest obojętne.Rodzina Ci wpłaca np.1100euro i jest ok,tak było umówione.Tylko ,że jak założą Ci GEWERBE/ najczęściej firma niemiecka ale polskie też są/to sama musisz sobie z tego tysiąca zapłacić ubezpieczenie zdrowotne ok3ooeoro.ubezpieczenie wypadkowe i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej Sumując jest około 400euro czyli pracujesz de facto za około 600euro netto.Tu jest nieuczciwość firm.Netto jest netto nie ważne gdzie w Polsce czy w Niemczech.A może się mylę?czy jest legalniej?pytasz odpowiem na pewno NIE!

Liczba wyświetleń: 15636
Oglądasz posty 1-10 z 17
 
12
Nazwa forum:
Opiekunka osób starszych
Opis forum:
porady, prawo, zwierzenia, rozmowy
Kategoria forum: Medycyna i zdrowie
Liczba użytkowników: 17
Odwiedzin dziś (łącznie): 54 (182709)
Postów: 935 / Tematów: 123
Ostatnio dołączyli do forum:
 
Najaktywniejszy użytkownik:
Tematów: 2 / Postów: 40
Ostatnio aktywne tematy:
AniaKw
AniaKw
(2014-11-06, 21:22)
gość
gość
(2014-11-04, 23:47)
ArbeitsagenturHeadhunters
ArbeitsagenturHeadhunters
(2014-10-23, 10:26)
Użytkownicy forum
Administracja forum: Brak uprawnień
Użytkownicy forum: Brak uprawnień